Blog o veteránech

Vrakoviště veteránů

Jistě znáte záběry z různých jihoafrických, amerických, portugalských a jiných hřbitovů aut, ať již „open air“, nebo pěkně pod střechou ve stodole se zav(a)řenými dveřmi. Díky fotografiím se vám zdají zbytky aut dokonale přitažlivé a vy se můžete bavit odhadováním, co to asi za typ a verzi tato snůška rzi je a dokonce můžete vymýšlet příběhy o tom, jak a proč celé pohřebiště vzniklo. V Čechách jsem zaznamenal také několik fotografů, kteří hledají po republice odložené kusy a čekají na správné světlo aby vynikla ta správná magie, přesvědčují prý majitele, aby jim pořízení fotografií povolili a vydávají s těmito fotografiemi kalendáře. Většinou jde o solitérí kousky.

Dokonce i já jsem si přisadil, když jsem na facebooku uveřejnil album s pár kousky nalezenými na cestě mezi Prahou a Nymburkem cestou z Moravy zcela nečekaně nalezl pracoviště snad servisu, snad ekologické likvidace aut, na kterém byly na hromadě kousky málokdy vídané. Díky iPhonu jsem mohl hned fotky upravit takovými filtry, že by atmosféru mohl závidět i Jan Saudek (žertuji) a myslím, že fotky mají své kouzlo.

Díky iPhonu jsem se ovšem na fotografické sociální síti Instagram (omlouvám se znalým) seznámil s jistou norskou fotografkou Elin Liavik, jejíž práci si vždy rád prohlédnu. Když se mi pak v mobilu objevily fotky ze švédského Baastnäs při Töcksfors, nemohl jsem jinak, než ji požádat o svolení publikovat je zde. Díkybohu souhlasila, poslala mi je mailem a vy si je tak můžete zde prohlédnout. Na jiné stránce můžete prohlížet další kousky, zachycené už někým jiným.

Vnořte se tedy vesele do smutných karoserií a světlometů vyprávějících své životní příběhy (máte-li v sobě dost alkoholu) a naslouchejte jim. Představte si, že váš Ford Mondeo, Seat Alhambra, Škoda Octavia či Volvo V40 skončí jednou taky tak. Co budou vyprávět? Naleznou příští generace krásu ve vyšisovaných a nemizejících plastech? Bude se jim líbit dizajnové zakrytí motorů?

Dosud bohužel platí, že pokud jste se při čtení dostali až sem a jste z facebooku, je potřeba se vrátit na hlavní stránku. Na ní dorolujte na konec tohoto příspěvku a tam je galerie viditelná. Některé vlastnosti puginu galerie mi zůstanou utajena. Ovšem doufám, že to dořeším. Tohle není možné!

@Elin Liavik – thank you very much once more for your generosity. To see the gallery with your pictures please return to main stream of the blog, the pictures are visible there. I don’t know properly how this plug-in works as it is quite user-unfriendly. Found it only today. Sorry for inconvenience.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kokořínsko po čtvrté

Letošní zimu jsme opět doufali, že pojedeme Kokořínsko historic rallye na sněhu. Organizátoři moudře posunuli termín z obvyklého začátku února blíže k jaru, kdy v poslední době je větší pravděpodobnost tuhé zimy, aby mohlo zmrznout co nejvíce kytek. Nicméně ani tentokrát se nezadařilo. Víkend před i víkend po nadělilo jak blázen, a zrovna v ten správný víkend byly teploty lehce nad nulou.

Komentáře

2. Sraz youngtimerů

Ještě pořád, pět dní po skončení srazu jsem unavený. Ještě pořád mě však uvnitř těla hřeje pomyšlení na ty báječné čtyři dny, které jsem strávil přípravou a samotným srazem. Obklopen Petrem Jirsou a Radkem Kovářem, kteří se mnou sraz organizovali, Petrovou manželkou Markétou (svatou to ženou), jeho synem Petrem a také Aničkou Pajerovou ze Spolku Orlík – Sedlec, která

Komentáře