O nás

Když jsem v roce 2012 zakládal blog o veteránech zpatecka.cz, říkal jsem v upoutávacích videích, že rád píšu, rád fotím, a že když to smíchám dohromady, vznikne z toho blog. Po desítkách článků a snad tisícovkách příspěvků na Facebook jsem zjistil, jak moji fanoušci milují krásu starých aut.

Také jsem zjistil, že mě nebaví jen psát a fotit, ale že mám plnou hlavu nápadů na obrázky na trička a motivy na nálepky. A ještě jsem si uvědomil, že u nás v současné době mají milovníci veteránů jen malou možnost nosit na tričku svůj oblíbený model starého auta či motorky. Naučil jsem se tedy pracovat s grafickým programem a dal se dohromady s mými kamarády, Helenou a Honzou, abychom společně vytvořili tento eshop.

Jeho záměrem je poskytnout společnosti milovníků klasických aut, jejich designu, jízdy a atmosféry veteránských srazů možnost tuto lásku ukázat světu na svém oblečení. Můžete si také pořídit různé doplňky.

Abychom vyšli vstříc obdivovatelům různých stylů, přizvali jsme ke spolupráci i další autory, jejichž tvorba se nám líbí. Vyzvali jsme je, ať nám o sobě něco řeknou a tady je výsledek. Dáma má přednost: 

Monika Metelková

Zdravím Vás všechny, komu se líbí moje obrázky.

Jmenuji se Monika a před pár lety jsem si našla nového koníčka a tím je kreslení.

V dětství za deštivých dnů jsme s rodiči seděli doma, kreslili zvířátka, abychom si vyplnili čas. Byla to velká legrace, protože osel i pes vypadali stejně – jen to prasátko bylo jiné, takové hranaté. Zjistila jsem, že jsou školy, kde tvrdí, že naučí kreslit každého….. nevěřila ….. ale vyzkoušela. Byla to „paráda“ jeden den umím hranaté prasátko a druhý den nakreslím portrét tužkou. Pak druhý kurz kreslení pastelkou. Je to naprosto úžasné, když si nakreslíte svoje první barevné jablko, které vypadá jako „živé“. Pak už jsem jen kreslila a kreslila.

Jednou jsem si všimla, že při telefonování čmárám na papír perem nějaké divné tvary …… bylo to celkem hezké, tak proč nezkusit perokresbu ……ale co budu kreslit? No to co znám z dětství, vždyť jsem trávila hodně času v dílně a koukala, kde se co nejvíc ušpinit a když jsem potřebovala být rychle doma, tak nebyla jiná volba, než si půjčit od kamarádů motorku. Po cestě míjím policistu, kterému nemůžu zastavit, protože když bych zastavila, tak asi spadnu i s motorkou do škarpy. Uf doma jsem včas, ale motorka je větší a těžší než já….opírajíc se po podezdívku plotu volám rodiče: „pomoct sundejte mě dolu“. Takže volba je jasná - budu kreslit motorky a auta.

Doufám, že Vám moje obrázky udělají radost.

a pánové

Vojta Nehyba

Od narození bydlím v Nymburce a okolí. V současnosti pracuji jako učitel výtvarné výchovy a multimedií na Základní umělecké škole v Pečkách. Tam jsem se dostal přes studium na SUPŠ v Praze na Žižkově, kde jsem si vyráběl ze dřeva hračky a dále přes katedru Výtvarné kultury v Ústí nad Labem. Od narození jsem blázen do aut, objíždím autosalony, veteránské srazy (ty především s mým Wartburgem) a také se auta logicky musela dostat do mé tvorby. S autem co by uměleckým artefaktem jsem i dodělal vysokou školu, jakožto praktickou diplomovou práci (možnost vidět ve Světě Motorů - http://svetmotoru.auto.cz/clanek/zabava/5435/wartburg-jako-inspirace-auto-coby-umeni.html ). Fyzické auto jsem použil i jako nejednu semestrální práci. Své práce považuji za grafiky (ovšem zde vznikají pouze v jedné kopii), protože obvykle používám jen několik barev, obvykle jen dvě. Pracuji s fixy a akrylovými markery. Po výběru hlavního motivu vzniká zbytek obrazu za procesu víceméně náhodném, zkrátka jak to cítím. Nepovažuji se za umělce, jsem výtvarník. Dále pracuji s grafickými programy, kde rád zpracovávám loga, plakáty a fotografie. 

Libor Hotár

Je mi 21, mám rád design, staré auta, barvy a rád to spojuji v jedno, malování je pro mě způsobem seberealizace a útěk do jiného světa. Nejraději maluji staré Porsche, Alfy a nebo v podstatě všechno co mi zrovna dává smysl. Rád zkouším nové techniky a jejich míchání do hromady, mým oblíbeným mediem jsou markery, tužky a tuš.

Milan Popelka 

Je mi také 21 let a pocházím z Kroměříže. Láska k autům mě provází už odmala a možná i proto jsem se vyučil automechanikem. Zhruba před 4 lety jsem si řekl, že bych si mohl zkusit nějaké to auto nakreslit a tak se i stalo. Dodnes mě to baví a beru to jako koníčka. Samozřejmě to nezkončilo u kreslení, auta taky rád fotím a momentálně jedno renovuji ( VW golf 1. generace).

Kupte si plakát, obrázek nebo nástěnné hodiny s veteránským motivem, anebo veteránský deník či další doplňky zpříjemňující život milovníka veteránů. Všechno, co prodáváme, jsme vyzkoušeli sami a věříme, že když jsme to nutně potřebovali my, bude se to hodit i Vám nebo Vašim blízkým postiženým stejným koníčkem.

Sledujte nás pravidelně, protože nabídku budeme měnit a rozšiřovat, pište komentáře, jak se Vám zboží líbí nebo co byste uvítali jiného.

Ukažte svou lásku k veteránům!